Лучани
Церква Покрова Пр. Богородиці 1782
Церква на карті.   Фото 11.05.2009.
Праворуч вхідних дверей до бабинця існуючої церкви на стіні висить пам'ятна таблиця, на якій вказаний Дума Іван і дата "1771". В радянський час церква стояла зачиненою до 1990 р. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Побачите її у центрі села, на південь від нової мурованої церкви. Стара - невелика тризрубна безверха будівля, у якій нава ширша за бабинець та вівтар, до якого прибудували з півночі муровану ризницю. Піддашшя, що оточує церкву і опирається на випусти вінців зрубів, при південній стіні бабинця розриває півкруглий дашок над входом до церкви. Стіни під опасанням шальовані вертикально дошками, над опасанням - оббиті бляхою.

Церква вкрита двосхилими дахами, який над навою вищий і його гребінь вінчає маківка на ліхтарі. Маленькі маківки влаштовані на гребенях дахів бабинця та вівтаря. На захід від церкви збереглася дерев`яна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним наметовим дахом. Від старих дерев, які росли на прицерковній території залишилися пеньки.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор