Чехова
Церква Покрови Пр. Богородиці 1872
Дерев'яна церква в селі Чехова точно існувала в середині XVIII ст. Реально, збудована в першій половині цього ж століття. Наступна церква з дерева, яка збереглася до нашого часу, постала на місці попередньої у 1872 році.

Була філіяльною парафіяльної церкви у Гвіздці. Тепер церквою, яка належить до пам'яток архітектури місцевого значення, користується православна громада.

Церква розташовується на північній околиці села, на цвинтарі. Одноверха, в плані утворює рівносторонній хрест. При північній стіні вівтаря прибудована ризниця. Вікна замінені пластиковими. Стіни під опасанням зберегли з відкритих брусів зрубів. Дерев'яна дзвіниця на два яруси стоїть з південного сходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на карті.   Фото 15. 06. 2014, Ігор Пунда.
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор