Бистрець
Церква Успіння Св. Анни 1872
За переказами, попередня дерев'яна церква в селі знаходилася в іншому місці (тепер там стоїть пам'ятний хрест). Збережена сьогодні церква походить з 1872 року. Відомо, що дану церкву 1923 року прилучили до парафії Жаб'є-Ільці (сьогодні районний центр смт.Верховина). До Другої світової війни стіни і дахи церкви були під гонтами так само, як і дзвіниці. В інтер'єрі розписана місцевими майстрами І. Лешегой та І. Яворським.

Також там присутні численні різьблені предмети з ХІХ ст., серед яких виділяється оригінальна, прикрашена поліхромією люстра. Вівтарем церква орієнтована до північного сходу. Стіни над опасанням спочатку оббиті бляхою, ймовірно, на початку 1990-х рр., потім після зовнішнього ремонту на початку ХХІ ст. Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні православної громади.

Церква розташована в східній частині села, на схилі, 50 метрів на захід від дороги і лівого берега річки Бистрець, на цвинтарі. Це - хрещата в плані з укороченими бічними раменами одноверха будівля, поставлена на кам'яний підмурівок. По осі церкви до вівтаря прибудована рівноширока захристія. Відкриті ганки прилягають до західної стіни бабинця і до південної стіни нави. Обабіч південного входу на постаментах встановили нові фігури ангелів.

Стіни під опасанням з відкритих брусів зрубу, над опасанням покриті новою карбованою бляхою. Світловий восьмерик вкритий восьмибічним наметовим верхом, який вінчає ліхтар з маківкою і оригінальним хрестом (хрести на інших маківках замінені сучасними). Дерев'яна дзвіниця датована 1913 роком знаходиться з півдня від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Верховинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Вигляд у 1939 році.  Фото з www.kresy.pl
Вид на іконостас.  Фото Олександра Бендерського, 3. 08. 2017
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор