Балинці
Церква Введення Пр. Богородиці у Храм 1828
Перша церква в селі вже існувала в 1537 році. Існуюча зведена у 1828 (або 1829) році під титулом Різдва Христового. Оскільки їй надали відпуст на свято Введення, то церкву переосвятили саме на цей празник. Ремонтована на початку 1990-х років. За іншими даними в 1991 році церкву перебудували(?).

Церква знаходиться на просторій ділянці з невеликим ухилом на північ від головної дороги. Будівля хрещата в плані одноверха. По осі церкви до бабинця і до південного рамена нави прибудовані невеликі ганки. Цікаво, що вівтар не має прибудованих ризниць. Опоясує храм широке піддашшя. Стіни під опасанням складаються з відкритих брусів зрубу, над опасанням - оббиті бляхою з чеканкою.

Низький світловий восьмерик вкритий наметовим верхом з ліхтарем і маківкою на вершині завершує середхрестя нави. Гребені дахів бічних рамен нави, бабинця і вівтаря також вінчають ліхтарі з маківками. В кутку прицерковної території, на захід від церкви, збереглася велика дерев'яна триярусна дзвіниця (перший і другий яруси квадратові в плані, третій восьмибічний) завершена аналогічно церкві.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Снятинський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор