Білі Ослави
Церква Непорочного Зачаття Пр. Богородиці 1746, 1990
Церква на карті.   Фото 17.11.2013, Володимир Дідик.
На західній стіні південного рамена нави памятна таблиця свідчить: "...Материнська церква в Білих Ославах побудована в 1648 р. перебудована в 1746 р. та 1990 р. при щирій допомозі сільської громади при священникові В. Бойчукові місцевими теслярами: Струком Юрієм Івановичем, Гуменюком Василем Михайловичем, Щерб'юком Дмитром Олексійовичем, Костюком Дмитром Дмитровичем, Лейб'юком Василем Петровичем".

Пам'ятка архітектури національного значення. За іншими даними стару горішню деревяну церкву з 1746 р., яка перебувала в доброму стані, знесли (в 1990 р.(?), а на її місці побудували нову (існуючу сьогодні?). В 2010 р. освятили новий мурований храм Різдва Св. Івана Хрестителя. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Інша деревяна церква в селі розташована в південній частині Білих Ослав, між дорогою і цвинтаром. Як і долішня, ця також хрещата в плані одноверха. Правда, тут бабинець незначно довший за бічні рамена і вівтар, а до бабинця по осі прибудований рівноширокий зашклений ганок.

Його стіни, як і під опасанням шальовані вертикально деревяною вагонкою, а над опасанням, як і дахи і верх церкви, покриті металочерепицею. В обидвох церквах в торцевих стінах бічних рамен є додаткові входи до будівель. Деревяна триярусна дзвіниця знаходиться на південний захід від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Надвірнянський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор