Бережниця
Церква Св. Миколи 1874
Церква на карті.   Фото 31. 08. 2014, Ігор Пунда.
Церква в селі, яке давніше було під назвою Бережниця-Шляхетська, згадується в документах XVII ст. Ймовірно, саме ця церква позначена на карті 1783 року дещо в іншому місці, аніж сучасна. Нову церкву з дерева збудували у 1874 році (на пам'ятній таблиці на стіні церкви вказано 1873-1876 рр.) коштом громади. Була парафіяльною.

З 1913 року парохом церкви був о. Андрій Бандера, батько Степана Бандери. Святиня постраждала під час Першої світової війни, відбудована в середині 1920-х років. Не відомо чи була чинною в радянський період. Сьогодні в користуванні православної громади, до пам'яток архітектури не належить.

Розташована в центрі північної частини Бережниці, біля перехрестя доріг і забудови. Блакитного кольору хрещата в плані одноверха церква. До вівтаря гранчастої форми з півночі та півдня добудовані маленькі ризниці. Прибудованого присінку нема. Бічний (а реально - головний) вхід - з півдня до нави.

Крім кольору і пластикових вікон в стінах надопасаня кидаються у вічі широкі бічні рамена і бабинець. З півдня від церкви, біля входу на прицерковну територію збереглася дерев'яна триярусна дзвіниця.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Калуський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор