Акрешори
Церква Св. Дмитра 1899
Попередня дерев'яна церква знаходилася в центрі села. Влітку 1899 року згоріла від удару блискавки. Того ж року акрешорівська громада після часткової оплати отримала від громади села Вижній Березів невелику дерев'яну церкву, яка останнім вже не була потрібна (у Вижньому Березові будували більшого розміру новий храм). До зведення деревяної церкви в Акрешорах були залучені практично всі мешканці.

У ХХ ст. церкву два рази повністю ремонтували, зокрема зі села Бабин майстри оббили будівлю бляхою замість старих гонтів, художники-реставратори зі Львова оновили інтер'єр святині. В радянський час тодішня влада двічі закривала церкву, але люди домоглися свого і святиню знову відкривали. У 2009 році православна громада святкувала 110-ліття церкви.

Будівля знаходиться в центрі Акрешорів, недалеко дороги, на невеликій ділянці з пологим ухилом, біля забудови. Типова для Гуцульщини хрещата в плані одноверха на кам'яному підмурівку церква. До її вівтаря, який орієнтований до північного сходу, по осі церкви прибудована рівноширока захристія. До бабинця церкви, також по осі прилягає однакової ширини відкритого типу ганок.

Будівлю оточує штроке опасання, стіни підопасання з відкритих брусів зрубів, над опасанням, як це всюди в горах, оббиті бляхою. Маківка з ліхтарем вінчає наметовий верх посаджений на низький світловий восьмерик середхрестя нави. Деревяна двоярусна квадратова в плані дзвіниця збереглася з заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Косівський
район
___

Івано-Франківська
область
___

Церква і дзвіниця повністю під гонтами у 1964 році.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд церкви, ймовірно, до 1939 року. Фото з www.kosivart.net