Замулинці
Церква Перенесення Мощів Св. Миколи 1839
Найдавніша згадка про церкву з цього села походить з 1680 року. Наступна, також дерев'яна церква, постала в середині XVIII ст. і розташовувалася не дуже далеко від сучасної. Нова церква з будована з дерева у 1839 році. Цього ж року посвячена. Була філіяльною парафіяльної церкви в Семаківцях. З 2010 року пам'ятка архітектури місцевого значення в користуванні греко-католицької громади.

Замулинецька дерев'яна церква розташовується в самому центрі села, відразу на північ від мурованого храму. Триверха, утворює хрест в плані, має одну прибудову - рівношироку захристію при східній стіні вівтаря. Крім західного входу до бабинця є південний вхід до нави.

Під час останнього зовнішнього ремонту вигляд церкви змінився: верхи з маківками перекрили блискучою бляхою, стіни над опасанням і восьмериків оббили металопрофілем, вікна тепер пластикові. Тільки стіни під опасанням зберегли з відкритого зрубу. Не ремонтована дерев'яна двоярусна дзвіниця стоїть з заходу від церкви.

ЛІТЕРАТУРА: "Церкви Прикарпатського краю". Р. Процак, Івано-Франківськ, 2006.
Інформація Василя Слободяна.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Коломийський
район
___

Івано-Франківська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор