Довге
Церква Св. Миколи 1891
Церква на карті.   Фото 24.10.2009.
Стара дерев`яна тризрубна церква в Довгому була зведена у 1727 р. У 1891-1892 рр. на її місці збудовано нову дерев`яну церкву, яка з 1963 по 1989 рр. стояла зачиненою.

Святиня стоїть на схилі підвищеного правого берега потоку. Будівля за конструкцією тризрубна, одноверха. Вівтар гранчастої форми, накритий п`ятисхилим дахом. До вівтаря з півночі та півдня прибудовані маленькі ризниці. Трохи ширша нава має вхід з південної сторони, на світловому восьмерику накрита великою банею з ліхтарем та маківкою.

До вужчого бабинця від заходу прибудований рівноширокий зашклений ганок, дах якого суміщений з піддашшям, яке опоясує церкву. Над головним входом у ганок (є ще бічний з півдня) висить образ покровителя святині. Вікна церкви над піддашшям майже на всю висоту стін, у восьмерику нави замінені на пластикові.

Як бачите, усі стіни повністю горизонтально оббиті горбилями. Дахи покрили сучасною металізованою бляхою, правда "позолоченої" тут мінімум - все це після ремонту в 2008 році. Праворуч входу на церковне подвір`я встановлена висока і гарна фігура св. Миколаю.

На пам`ятній таблиці напис: "Пам`ятник цей св. О. Николаю поставлено з нагоди 100-ліття побудови церкви 1892-1992 рр. Благослови Боже вдячних Тобі парафіян с. Довге". Напроти пам`ятника розташована дерев`яна триярусна дзвінниця з підсябиттям на третьому ярусі, накрита дахом пірамідальної форми (верхня частина, очевидно, змінена під час ремонту).

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна