Чорний Острів
Церква Успіння Пр. Богородиці 1772
Церква на карті.   Фото 21.01.2009.
Вперше про церкву в Острові написано в документах з 1648 р. У 1772 р. село поставило існуючу дерев`яну церкву Успіння Пр. Богородиці при допомозі графині Токажевської. За місцевою легендою церква раніше була костелом, який купили і привезли з с.Берездівці. У 1903 р. у церкві були два бічні вівтарі - Успіння Пр.Богородиці та св.Миколая.

У 1960-х рр. комуністична влада закрила церкву до 1988 р. На релігійні свята селяни ходили до церкви в селі Городище, де залишалась одна діюча церква на три села. У 1995 р. біля старої церкви залили бетонний фундамент нової мурованої, яка на сьогодні завершена. Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується у північній частині села, на пологому схилі, біля нової мурованої. Тризрубна безверха, у якої прямокутний в плані вівтар орієнтований на південний схід. По осі церкви до нього прилягає ширша прямокутна нава і вужчий бабинець, до якого ведуть входи від заходу та півдня. У південній стіні вівтаря також є двері, а до північної прибудована вузька ризниця. Стіни церкви кожуховані гонтами. Вищий двосхилий дах нави завершує ліхтар з маківкою.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор