Конятин
Церква Св. Василя 1877
Практично всі дані свідчать, що існуюча сьогодні церква в Конятині зведена ще в 1790 році. Насправді церква походить з ХІХ ст., а точніше з 1877 року. В радянський період стіни і дахи святині були під гонтами. У 1987 році під час ремонту будівлі її стіни скріпили металевими розтяжками. Дахи перекрили бляхою у 1990-х роках. Максимальна висота церкви 25 метрів. У 2012 році святкували 222-ліття церкви. Святиня в користуванні Української Православної Церкви.

Знаходиться на терасі схилу під горою за 350 м. на південний схід від правого берега Білого Черемоша. Чималих розмірів будівля на кам'яному фундаменті. Тризрубна, триверха, гранчастим вівтарем орієнтована до сходу. З півночі та півдня до нього прилягають ризниці. Нава восьмибічна в плані. Бабинець наближений до квадрату, до нього по осі прибудований рівноширокий ганок.

При стінах церкви є символічної ширини піддашшя, стіни все ще оббиті фарбованим гонтом. Маківки з ліхтарями вінчають восьмибічні верхи, посаджені на світлові восьмерики різних розмірів (традиційно над навою найбільший). Збереглася деревяна квадратова в плані триярусна дзвіниця, вкрита наметовим дахом.

Джерело: Василівська церква с. Конятин (www.bukportret.info).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Путильський
район
___

Чернівецька
область
___

Вигляд на початку 1930-х років.   Фото з "Українські деревляні церкви" М. Драган
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З протилежного боку.  Фото 6. 10. 2018, Ігор Пунда.