Поляна
Церква Св. Миколи 1618
Церква на карті.   Фото 28. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Праворуч від дзвіниці даної церкви встановлена інформаційна таблиця, де написано: "Церква Святого Миколая. Споруджена у 1618 році (за іншими даними у 1648 році), церква розташована у центрі села. Триярусний іконостас датується XVIII століттям, був оновлений силами громади у 1990 році. Дзвіниця теж побудована з дерева, квадратної форми, двоярусна. Її найдавніші дзвони виготовлені у 1880 та 1903 роках. Архітектурна пам'ятка у селі Поляна - найдавніший із збережених на Буковині зразків церков "хатнього" типу".

Богослужіння в церкві не проводилися з 1951 до 1988 років (церква зачинена). Перед відновленням богослужінь у 1988 році повністю ремонтована (тоді ж добудували присінок). Церква зображена на гербі села. Пам'ятка архітектури національного значення. Якщо не зважати на прибудову, то вважають, що ця церква найдревніший автентичний зразок серед збережених дерев'яних північної Буковини.

Стоїть на маленькій ділянці на захід від центру села, в оточенні дерев, недалеко на північ від головної дороги. На кам'яному фундаменті тридільна (бабинець і нава однакової ширини) з вужчим гранчастим в плані вівтарем. Єдина прибудова - великий дерев'яний присінок при південній стіні бабинця. Стіни з дубових брусів. Звис даху церкви опирається на металеві труби, таким чином деревина стін захищена від намокання. Також кидаються у вічі профільовані випусти вінців зрубів і малесенькі віконечка. Дзвіниця каркасного типу з дерев"яною прибудовою розташована з півдня від церкви і через неї вхід на прицерковну територію, де є могили священиків.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Глибоцький
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З такої сторони. Фото 28. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Вид з бабинця до нави. Фото ? року, з www.webcenter.top.