Мамаївці
Церква Св. Івана Хрестителя(?) 1863
Церква на карті.   Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Церква в цьому селі мала б існувати щонайпізніше в другій половині XVI ст. Попередня дерев'яна церква походила з 1773 року. Її доля невідома. Наступну, також дерев'яну, збудували в 1863 році. З часом була розширена розбудовою. Неодноразово ремонтована за незалежності України (останній раз тотальний ремонт проведений у 2010-х роках). Належить до пам'яток архітектури місцевого значення. Колись в цій церкві навчався Дмитро Гнатюк, відомий українець, оперний співак.

Розташована в західній частині села (колись називалося Старосілля), недалеко на південь від цвинтаря і залізниці і з заходу від нової мурованої церкви (1996 рік). Дерев'яна святиня тризрубна, з ширшою навою і вужчими вівтарем і бабинцем. Останній має вужчу добудову в західному напрямку, а до вівтаря з обох сторін прибудовані ризниці.

Чотирисхилий дах нави вінчає великий світловий ліхтар з маківкою. Вікна тепер пластикові, зовнішні стіни були оббиті, ймовірно, пластиковою вагонкою (сьогодні суцільно ошальовані фальшбрусом, дахи покриті металочерепицею, а на гребенях дахів бабинця і вівтаря зроблені нові ліхтарі з маківками). Дзвіниця також дерев'яна, стоїть з південного заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кіцманський
район
___

Чернівецька
область
___

З іншого боку.  Фото 26. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд до ремонту.  Фото ? року, Андрій Бондаренко з www.ua.igotoworld.com