Круглик
Церква Покрови Пр. Богородиці 1810 (1807)
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Згідно переказів, у 1807 році з гірської частини Буковини сплавили річкою Прут до Новоселиці дерево з розібраної в якомусь селі церкви, з Новоселиці це дерево перевезли до Круглика, де того ж року зібрали як нову церкву і освятили. За іншою інформацією церква походить з 1810 року. Стіни церкви з дубових брусів.

У совєтський період церква не була зачинена. Регулярні богослужіння тут проводили до 1994 року, коли почали будувати новий мурований храм. Кажуть, що стару церкву в 1994 році влада дозволила перевезти на місцевий цвинтар, але мешканці села за допомогою техніки перенесли її трохи вбік, а на тому місці почали заливати фундамент під новий храм. Не відомо чи стара церква належить до пам'яток архітектури.

Церкву побачите безпосередньо близько з південної частини від нового мурованого храму, на північний захід від центральної частини Круглика. Єдина серед збережених старих дерев'яних церков цього району, яка зведена в так званому "хатньому стилі" (інші збудовані в т. зв. "єпархіяльному стилі"). Малих розмірів тридільна безверха церковця, в якій з півдня до вівтаря прибудована ризниця, а з заходу до бабинця - вужчий дерев'яний присінок, над яким надбудували дзвіницю. Зовні церква виглядає в доброму стані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Хотинський
район
___

Чернівецька
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вигляд з заходу.  Фото 27. 05. 2018 року, Ігор Пунда.
Вид на іконостас.  Фото 2016 року, з www.pohliad.ua.