Буськ
Церква Св. Онуфрія 1642
Церква на карті.   Фото 31.10.2006.
Там, де знаходиться існуюча сьогодні церква, раніше було стародавнє городище, південний вал якого ще сьогодні стрімко обривається до притоки Західного Бугу. Церква збудована в 1642 р., хоча є інформація, що її поставили в 1670 р. на місці спаленого козаками в 1654 р. василиянського монастиря. В 1905 році відремонтована. В 1970 р. проведено реставраційні роботи (архітектор І. Р. Могитич). Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Розташована у північно західній частині Буська, яка називається Воляни, недалеко вулиці, за стародавніми валами. Двозрубна, одноверха будівля розмірами 16,5 м. х 8,5 м. У центрі - квадратова в плані нава, завершена великим світловим восьмериком, вкритим шоломовою банею з ліхтарем та маківкою. Зі сходу до нави прилягає прямокутний в плані вівтар з прибудованою до північної стіни ризницею, а з заходу до нави прибудований вужчий присінок, над входом до якого влаштували двосхилий дах на деревяних стовпах.

Нава та вівтар оточені піддашшям, яке опирається на фігурні випусти вінців зрубів. Стіни підопасання з відкритого зрубу, надопасання і присінку - кожуховані гонтами. Після ремонту в 2009-2010 рр. церква отримала інший зовнішній вигляд, насамперед завдяки кольору дахів. Дерев'яний ступінчастий п'ятиярусний іконостас І половини XVIII ст. з різьбою в стилі розвиненого барокко.

Орнаментальний настінний живопис в інтер'єрі відноситься до 1906 р. Деревяна двоярусна дзвіниця розмірами 4,0 м. х 4,0 м. знаходиться на захід від церкви, у місці розриву валів.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Буський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд церкви у 1980-х роках. "Памятники градостроительства и архитектуры Украинской ССР"
Вид на іконостас.  Автор - Alina, 2011 р. з www.forum.beskyd.lviv.ua
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор