Вільхівці
Церква Благовіщення Пр. Богородиці 1861
Церква на карті.   Фото 10.10.2008.
Церкву звели в 1861 році, хоча існує інша дата - 1854 рік. До 1939 року її покровителькою була Тереза княгиня Любомирська з Кракова. На прицерковній території на одному з пам'ятних хрестів напис: "В честь повернення віри батьків 1991". Церква у користуванні громади УГКЦ.

Побачите її у південній частині села, на рівній ділянці при дорозі до села Волиця-Гніздичівська. Дводільна, безверха. До великої, прямокутної в плані нави зі сходу прилягає вужчий вівтар, до якого симетрично прибудовані ризниці. Стіни церкви шальовані вертикально дошками.

Гребінь даху нави вінчає ліхтар з маківкою. На подвір'ї біля церкви збереглися дві дзвіниці: перша - діюча одноярусна дзвіниця, розташована в південно західному куті подвір`я, друга - очевидно, стара, також одноярусна, знаходиться на схід від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор