Шубків
Церква Св. Миколи 1829 (1870-і рр.)
Церква на карті.   Фото 17.08.2015, Сергій Трохимець.
Дерев'яна церква святителя і чудотворця Миколая збудована у 1829 році (також згадують 1629 рік) спільним коштом парафіян і поміщика Андрія Чаплича. 1870 року Шубків перейшов у володіння російської княгині, вдови Євгенії Сергіївни Шеншиної із роду Арсеньєвих. Поміщицю вражала убогість сільської церкви, яка розташовувалася в центрі села.

До 1872 року церква рахувалася самостійною, а після цього (за іншими даними - у 1870 році) церкву за допомогою дубових колод перетягли на цвинтар і перебудовали за гроші парафіян, а на її місці збудували нову церкву Покрови Пр. Богородиці (спалена у ніч на 9 жовтня 1942 року). Цвинтарна церква ремонтована у 1885 році і в 1954 році. В радянський час постійно чинна. Сьогодні використовується громадаю УПЦ Київського Патріархату.

Стоїть на північно східній околиці села, з півдня від головної дороги, на старому цвинтарі. Маленька тридільна дерев'яна церковця без жодних прибудов. Її вівтар орієнтований до південного сходу. Над головним входом - двосхилий дашок на дерев'яних стовпах. Бічний вхід - з півночі до нави. Над бабинцем невеличка вежа-дзвіниця. Вікна в стінах церкви тепер метало-пластикові, стіни зовні фарбовані. Вежу-дзвіницю, чотирисхилий дах нави і трисхилий бабинця вінчають однакові ліхтарі з маківками.

ЛІТЕРАТУРА: Теодорович Н. И. Историко-статистическое описание церквей и приходов волынской епархии. Почаев, 1889. Т. 2.
Воскресіння духу. Православні громади, храми та настоятелі Рівненського благочиння Рівненської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату / ред. упоряд. протоієрей Олександр Кулик. - Рівне: О. Зень, 2013.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Фото 17.08.2015, Сергій Трохимець.
Рівненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор