Бірчиці
Церква Св. Дмитра 1825
Церква на карті.  Фото 4. 08. 2009
Святиня розташовується на південній околиці Бірчиць Старих, недалеко житлової забудови. У 1589 р. в селі вже існувала церква, на місці якої у 1825 р. зведена існуюча, яка з 1961 по 1989 р. стояла зачиненою. 8.11.2011 р. церкву після ремонту освятили.

Навколо церкви голий простір, рівнина, тому складається враження, що її збудували серед степу. За конструкцією - невелика, тризрубна, одноверха церква. Дуже низька, збоку виглядає ніби вкопана у землю. До вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці, а до бабинця від заходу прибудували рівноширокий, гранчастої форми присінок, накритий трисхилим дахом, мабуть, для збільшення внутрішньої площі церкви.

Його вікна зробили такої ж форми і розміру як у бабинці та наві, хоч ці частини будівлі є більшими. Вузьке піддашшя на стінах бабинця і нави виглядає символічно. У верхній частині стін вівтаря, по периметру можна побачити невеликий виступ бляхи, до чого він - важко сказати. Очевидно, розділяє старе шалювання стіни дошками, від нового шалювання дошками з лиштвами (або навпаки).

Бабинець накритий двосхилим, а вівтар - трисхилим дахами, наву завершує чотирибічний намет із заломом, увінчаний маківкою з хрестом. На північний-захід від церкви стоїть деревяна двоярусна дзвіниця, накрита пірамідальним дахом. Не частий випадок, коли стіни дзвіниці покриті пластиковою вагонкою, а стіни храму - без пластику.

Біля церкви розташований дерев`яний хрест, під яким поставили щось у вигляді каплички з дерева, яка символізує сакральну будівлю. На металевих стовпах вхідної брами влаштовані у дерев`яних рамках два зображення, виконаних, мабуть, аматором. Придивився уважно: виходить, ліворуч зображена Пр. Богородиця (з гілкою квітів в лівій руці, наступила ногами на змія), праворуч - можливо, св. влкмч. Дмитро мироточець зі списом та щитом в руках.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор