Библо
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1825
Церква на карті.  Фото 9. 08. 2012
Вперше сільський священик Прокопій згаданий в документі 1452 року. Церква згадана в податкових реєстрах XVI ст. за 1507, 1515, та 1589 роки. В Крехівському пом'янику є згадка про монастир Воздвиження Чесного Хреста в Библі. Відновили церкву на початку XVII ст., бо місцевий священик згаданий в податковому реєстрі Перемиської землі за 1628 рік.

Дідич села Єжи Богуслав з Плешович Фредро 3 грудня 1708 року надав привілей на грунти, якими парохія віддавна користувалася, пароху бибельському о. Григорієві і його братові Андрієві - синам попереднього пароха о. Дем'яна. Невідомо, що сталося з попередньою церквою. Теперішня дерев'яна збудована у 1825 році.

Бибельська церква привернула увагу і митців, зокрема її намалювала аквареллю Олена Кульчицька. Від 1960 до 1989 року вона стояла зачиненою. Первісно відкритий зруб підопасання 2004 року ошалювали пластмасовою вагонкою, спотворивши її естетичний вигляд. Також пластмасова вагонка замінила і вертикальну шалівку стін надопасання.

Всередині церкви стіни отиньковані у 1960 році. Після відкриття церкви 1989 року стіни всередині оббили картоном і помалювали. Цікаві різьблені царські двері з мотивом соняшника та лише з одним клеймом Благовіщення і дияконські - у формі граток. На захід від церкви розташована квадратова стовпова дзвіниця з сильно нахиленими до середини стінами.

ЛІТЕРАТУРА: Слободян В. "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району". - Львів: Камула.-2015. - 424 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Старосамбірський
район
___

Львівська
область
___

В.Ольхом'як, 2004р., "Українське сакральне будівництво Старосамбірського району", В.Слободян
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор