Безброди
Церква Собору Св. Івана Хрестителя 1863
Церква на карті.   Фото 6.12.2008.
Існуюча церква збудована у 1863 році, очевидно, на місці попередньої, також дерев'яної. В радянський час церква була зачинена, відкрили її у 1989 р., після того, за словами місцевої жительки, зробили капітальний ремонт будівлі. Церква в користуванні громади УГКЦ.

Розташована у північній частині Безбродів, на рівній ділянці між забудовою і лівим берегом річки Думний Потік (Думниця). Тризрубна одноверха, поставлена на бетонний фундамент. Складається з квадратової в плані нави, завершеної на світловому восьмерику дзвонястою банею з маківкою і рівношироких зрубів вівтаря, до якого з півночі прилягає ризниця  та бабинця, до якого з заходу до або після другої світової війни прибудований ширший присінок.

З півночі та півдня церкву оточує опасання на деревяних стовпах. Стіни церкви шальовані вертикально дошками. Вівтар і бабинець вкриті трисхилими дахами. На південь від церкви знаходиться дерев`яна одноярусна дзвіниця, накрита наметовим пірамідальним дахом. Нижня частина її стін по периметру захищена фартухом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Буський
район
___

Львівська
область
___

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вигляд церкви у 1920-х роках.   Фото з www.fototeka.ihs.uj.edu.pl
Фрагмент церкви і дзвіниці у 1930-х роках.   Фото надіслав Фалинський Остап.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор