Берлин
Церква Св. Параскеви 1934
Церква на карті.   Фото 15.03.2011.
Розташована у південній частині Берлина, на рівній ділянці, при дорозі. Дерев'яна, дводільна, одноверха будівля. Колишня римо-католицька громадська філіальна каплиця зведена у 1934 р. коштом добровільних пожертв місцевих парафіян і при допомозі Курії Будови Каплиць і Будівель Громадських. Землю під будову дарувала Францішка Кафкова. В інтер'єрі знаходився деревяний вівтар з образом Св. Франциска Асизького.

По другій світовій війні опущену будівлю перетворили на колгоспний склад. Відновили богослужіння на початку 1990-х рр. Церква у користуванні громади УПЦ КП(?). На схід від церкви знаходиться сучасна мурована стінового типу дзвіниця на два дзвони, а на північний захід - дерев'яна будівля, очевидно, господарського призначення.

ЛІТЕРАТУРА: В. Вуйцик, С. Івасейко, В. Слободян "Українські церкви Бродівського району". Львів: Місіонер, 2000 р. - 192 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Бродівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор