Батятичі
Церква Собору Пр. Богородиці 1778
Церква на карті.  Фото 25. 06. 2008
Найдавніші відомості про церкву походять з 1564-1565 рр. Існуючий храм збудований у 1788 році (деякі джерела датують його 1788 роком, а шематизм 1903 р. навіть 1718 роком). У 1767 році церква отримала привілеї від дідича Костянтина Папари і, ймовірно, збудована його коштом. Реставрована у 1900 році. Стінопис пензля Т. Копистинського. Закрита у 1955 році, спочатку використовувалася як колгоспний склад, а пізніше - сільський музей. Відкрита у 1989 році.

Церква формами і розміром нагадує церкву св. Юрія в іншому кінці села, адже будували їх в один період з різницею у 19 років. Храм Собору Пр. Богородиці відразу захоплює своєю монументальністю. Велика тризрубна будівля має прибудовані до вівтаря ризниці, а до бабинця - присінок, накритий великим двосхилим дахом з півкруглим фронтоном. Церква оточена вузьким піддашшям на карнизі. Карнизи у святині широчезні, виділені, як і вікна, темним кольором - виглядає конструктивно. Цікаво, що у стінах бабинця і нави з обидвох сторін розташовані два яруси вікон, щоб забезпечити достатнє внутрішнє освітлення.

Взагалі зовнішні стіни повністю покриті фарбованим гонтом, тому зрубу тут не побачите. Крім головного входу із заходу, існує додатковий у наву з півдня. Будівля увінчана трьома шоломовими банями з ліхтарями і маківками на світлових восьмериках. У восьмерику нави з північної сторони видно незвичайну випуклість півкруглої форми. Якщо перевести погляд трохи вище, на ліхтар, то побачите металеву огорожу навколо нього.

Пояснення одне: до видового майданчика навколо ліхтаря прокладені гвинтові сходи у стіні дерев`яної церкви(!). Справжній ексклюзив, принаймі раніше нічого подібного я не зустрічав. На північний захід від святині розташована велика (могли б поміститися два легкових авто) дерев`яна дзвінниця з арочними отворами по периметру, накрита шатровим верхом. Дерев`яні вхідні ворота на церковне подвір`я накриті високим чотирисхилим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор