Жупани
Церква Св. Арх. Михайла 1927
Церква на карті.  Фото 7. 09. 2011
Теперішня церква збудована у 1927 році. Церква (інша назва св. пр. Іллі) стоїть на схилі, у центрі села. Хрещата у плані триверха будівля. До просторого п'ятибічного вівтаря з півночі та півдня прибудовані ризниці. При західній стіні бабинця є невеликий ганок. Бічні двері до храму знаходяться у західній стіні північного крила нави. Святиня оточена піддашям, яке опирається на невеликі фігурні випусти вінців зрубу. Знизу піддашя горизонтально оббите дошками.

Стіни церкви по ремонті, який розпочали у 2007-2008 рр. вертикально шальовані дерев'яною вагонкою (раніше були вертикально оббиті дошками з лиштвами), покриття дахів замінили металізованою бляхою. Наву на четверику завершує світловий восьмерик, увінчаний банею з ліхтарем та маківкою. На багатосхилих дахах вівтаря та бабинця також влаштовані світлові восьмерики, накриті невеликими банями.

Ліхтарі з маківками є на гребенях дахів бічних крил нави. З північної сторони церкви знаходиться дерев'яна двоярусна квадратова у плані дзвіниця, накрита восьмибічним верхом з маківкою. Ймовірно, раніше була накрита пірамідальним верхом. Біля дзвіниці одинока могила з написом: "о. Киприян ГАРАСИМОВИЧ парох в Жупаню *1838  +29/3 1890  Лев ГАРАСИМОВИЧ *4/8 1866  +24/11 1868. Вічная Им память".

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Інтер'єр церкви.  Фото 2012 р., автор Маріанна Козак-Шаповалова з www.odnoklassniki.ru
Вид на церкву з півдня в 1930-х роках. Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор