Зашків
Церква Св. Параскеви 1890
Церква на карті.  Фото 30. 07. 2008
Існуюча церква постала у 1890 році. На зовнішній поверхні дерев`яного бруса нави можна побачити вирізану дату "1900". Ймовірно, це - дата освячення церкви. До другої світової війни вона була під патронатом Конвенту отців Домінікан з селища Підкаменя. Рік ремонту будівлі зафіксований написом на фундаменті: "Ремонт 1989 р.". Церква в користуванні громади УАПЦ.

Розташована на горі, на цвинтарі. Видовжена в плані тризрубна двоверха, на кам'яному фундаменті. Центр будівлі - широкий восьмибічний зруб нави, вкритий низькою шоломовою банею з ліхтарем та маківкою. До нього зі сходу прибудований вужчий гранчастий вівтар з ризницею при північній стіні, а з заходу - прямокутний бабинець.

Церква оточена піддашшям. Стіни підопасання складаються з голого зрубу, надопасання - оббиті бляхою. Край гребеня трисхилого даху бабинця завершує чотирибічна вежа, яку завершує на пірамідальному даху маленька баня. На захід від церкви знаходиться сучасна мурована надбрамна стінового типу дзвіниця на три дзвони.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

.........................................................................................................................................................................................................................................................
Золочівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор