Пилипець
Церква Різдва Пр. Богородиці 1762
Церква на карті.   Фото 8. 08. 2012, Андрій Сенько.
До того, як була зведена нова дерев'яна церква у 1762 році, в селі існували її попередниці, які знищив вогонь. Збережена сьогодні церква зведена зі смерекового дерева. Частково перебудована в середині ХІХ ст. Ремонтована у 1941, 1961 роках. Відновлена у 1979 році.

Дерев'яна церква в селі Пилипець розташовується в північній частині поселення, з півдня від центральної дороги, на ділянці з пологим схилом, напроти забудови. За конструкцією двозрубна, тридільна. До ширшого зрубу бабинця і нави зі сходу прилягає вужчий зруб вівтаря. Перед входом до бабинця влаштували рівноширокий зашклений ганок.

Відкрита галерея є по периметру стін на другому ярусі бабинця. Над бабинцем існує масивна вежа-дзвіниця з декоративними циферблатами вгорі стін. З піфвденного сходу від церкви збереглася дерев'яна двоярусна дзвіниця, ще далі на схід від неї стоїть маленька капличка, також зведена з дерева.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Міжгірський
район
___

Закарпатська
область
___

Фото 28. 06. 2016, Андрій Сенько.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор