Олександрівка
Церква Св. Параскеви 1753
Церква на карті.   Фото 29. 06. 2016, Андрій Сенько.
Будівництво збереженої сьогодні церкви Св. Параскеви завершили 1753 року, хоча найдавнішу її частину датують XV століттям. Колись церква була розташована в іншому місці в селі, а взагалі вважається другою в його історії. Реставрована архітектором І. Могитичем у 1969 році. На сьогодні церква не чинна. Пам'ятка архітектури національного значення.

Олександрівська церква стоїть біля цернтру села, недвлеко від центральної дороги (на північ від неї), біля забудови. Двозрубна, тридільна, вівтарем орієнтована до сходу. Стіни зведені з дубових брусів. Піддашшя, дахи і шпиль вежі покриті дубовим лемехом.

Стрімкий дах над бабинцем і навою завершує вежа з підсябиттям, вкрита чотирисхилим дахом, на кутах якого влаштовані менші шпилі, а посередині - високий, який ніби врізається у небо. В інтер'єрі церкви збережений стінопис XVIII ст. Дерев'яна двоярусна каркасного типу дзвіниця збереглася з заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Хустський
район
___

Закарпатська
область
___

Фото 29. 06. 2016, Андрій Сенько.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор