Біласовиця
Церква Св. Миколи 1890
Церква на карті.   Фото 16. 09. 2015, Ігор Пунда.
Біласовицьку церкву, яка збереглася сьогодні, зведено у 1890 році (напис фарбою вгорі західної стіни бабинця), ймовірно, замість попередньої дерев'яної церкви. Інші дані свідчать про 1894 рік. Ремонтована в радянський період. Зараз церква в користуванні громади Української Православної Церкви.

Церква в Біласовиці стоїть посеред села, з півдня від цвинтаря, на схилі, недалеко забудови. Щоб зайти на її територію, потрібно спочатку перейти через подвір'я одного з житлових будинків. Церква тризрубна, в якій зруб нави незначно ширший від гранчастої форми вівтаря і наближеного до квадрату в плані бабинця, до якого з заходу прибудований зашклений ганок.

Західний фасад бабинця завершує четверикова вежа оббита бляхою, завершена складної конструкції верхом. Стіни під опасанням церкви оббиті гонтами (не частий випадок), а над опасанням - все ще під бляхою. Вікна у стінах церкви (крім ганку) замінили пластиковими. З північного заходу стоїть невелика дерев"яна двоярусна дзвіниця. Зі сходу від церкви збудували нову надбрамну дзвіницю (?).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Воловецький
район
___

Закарпатська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор