Задеревач
Церква Св. Івана Хрестителя 1808
Церква на карті.  Фото 21. 09. 2018, Микола Воєвода.
Церква збудована у 1808 р. (за іншими даними у 1826 р.), до другої світової війни перебувала під державним патронатом. На початку 2010-х рр. зовнішні стіни церкви почали шалювати блокхаузом (фальшбрусом), дахи і верх над навою покрили металізованою бляхою. Пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УГКЦ.

Місцева дерев`яна церква стоїть поблизу головної дороги, на лівому березі річки, на рівній ділянці трикутної форми, біля старого цвинтаря, оточена деревами. Будівля тризрубна, має ризницю біля північної стіни гранчастого вівтаря, бабинець значно видовжений у західному напрямі. Оточена піддашшям, яке навколо вівтаря та бабинця переходить в опасання на металевих трубах. Усі стіни церкви колись були вертикально шальовані дошками з лиштвами.

Головний вхід акцентований дашком з металочерепиці (над ним висить розп`яття, прикрашене тризубом), кованими елементами з ліхтарем, а також зображенням св. Івана Хрестителя на дверях. Крім головного входу, існує боковий у південній стіні нави. Її завершує низький світловий восьмерик, накритий шатровим дахом, який переходить в ліхтар з маківкою. Гребені двосхилих дахів бабинця та вівтаря увінчані маківками з хрестами. На захід від церкви стоїть дерев`яна двоярусна дзвіниця, нижній ярус якої квадратний, верхній - восьмибічний, накрита низьким шатровим дахом з маківкою.

ЛІТЕРАТУРА: Р. Сулик "Дерев'яне церковне будівництво на Стрийщині". Львів-Стрий 1993.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Стрийський
район
___

Львівська
область
___

Іконостас. Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011 р.
Вигляд церкви до ремонту.  Фото 1. 04. 2009
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Дзвіниця і церква до розбудови. Автор Карл Раабенгофер, 3 серпня 1918 р., з www.zbruc.eu
Дахи і піддашшя без металізованої бляхи.  Фото 29. 06. 2013, Ігор Пунда.