Якимів
Церква Собору Св. Івана Хрестителя 1852
Церква на карті.  Фото 11. 07. 2008
Дерев`яна церква стоїть на початку Якимова, на підвищенні, праворуч від дороги (якщо їхати зі сторони Вирова). До 1939 року її покровителем був римо-католицький парох з с. Вижняни (сьогодні Золочівського р-ну). У 2019 році розпочали розпочали процес виготовлення паспорта церкви. Вона стоїть на невеликій ділянці прямокутної форми, огорожена дерев`яним парканом. Церква тризрубна, компактна, традиційно має піддашшя, присінок при західній стіні бабинця і ризницю, прибудовану з півночі до вівтаря.

Крім головного входу, існує додатковий у південній стіні нави. Ліворуч і праворуч від центральних дверей розташовані по два дерев`яні хрести. На одному з них, що ліворуч, можна побачити дату "150". Мабуть - це дата 150-ти ліття від побудови церкви, яку могли святкувати 2002 року. Стіни підопасанням - фарбований зруб, над ним - покриті фарбованим гонтом. Наву завершує світловий восьмерик, накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою.

Фарба, якою покриті гонти, в багатьох місцях повідпадала. Жінка, яку я зустрів біля церкви, розповіла, що громада зверталася до районної влади за допомогою у ремонті святині. Чиновники обіцяли, що питання вирішать, але ремонтувати, як захочуть люди заборонили. На захід від церкви стоїть маленька зашклена каплиця, щедро прикрашена квітами, всередині якої розміщена фігура Пр. Богородиці.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас. Фото 2019 р. зі сторінки Жовтанецької ОТГ на www.gromada.org.ua
Вид з хорів. Фото 2019 р. зі сторінки Жовтанецької ОТГ на www.gromada.org.ua