Вороблевичі
Церква Царя Христа 1773
Церква на карті.   Фото 16. 08. 2016, Роман Карвацький.
Дерев`яна церква стоїть при дорозі, між забудовою, на просторій ділянці з пологим ухилом. Її перенесли сюди у 1930 р. з села Виців (сьогодні Старосамбірський район). Збудована майстром Василем Верховляком. З 1961 по 1989 рр. стояла зачиненою.

Будівля тризрубна, орієнтована вівтарем на північний-захід, а входом до вулиці. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані ризниці, накриті односхилими дахами. Зверніть увагу, що стіни вівтаря нижче піддашшя є п`ятибічними, а вище піддашшя - чотирибічними, отже верхню частину вівтаря чомусь змінили. Навіть вікна у вівтарі розташовані ближче до нави. Цікаво акцентований головний вхід - піддашшя переходить у високий, півкруглої форми дах, спереду шальований дошками з лиштвами, на фронтоні є образ Христа Царя - покровителя церкви.

Над дахом, у стіні бабинця кидаються у вічі два круглих вікна, у які вписані шестикутні зірки. З власної естетичної точки зору, трохи зіпсували вхідну частину букети і вазони зі штучними квітами. Стіни підопасання складалися з відкритого зрубу, надопасання, а також стіни ризниць були вертикально шальовані дошками з лиштвами. Після зовнішнього ремонту в першій половині 2010-х років всі стіни оббили фальшбрусом. Нава та вівтар накриті дахами пірамідальної форми з одним заломом, які завершують ліхтарі з маківками (над навою більший). Об`єм бабинця накритий аналогічно вівтарю, тільки немає залому. Під час останнього ремонту верхи і дахи церкви покриті блискучою бляхою.

На захід від церкви, біля огорожі, розташована дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита наметовим дахом з маківкою. Як бачите, дзвінниця не проста: нижній ярус має стіни з відкритого зрубу, у них влаштовані вікна, формою, як в житловому будинку. Нагору ведуть стрімкі дерев`яні сходи. На другому ярусі влаштований балкон на дерев`яних стовпах, стіни вертикально шальовані дошками з лиштвами. Дерев`яні дзвінниці, які мають зовнішній вхід на другий ярус я зустрічав у деяких селах Жидачівщини.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Дрогобицький
район
___

Львівська
область
___

До ремонту.   Фото 29. 10. 2009.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Биків
Бистриця
Бистриця-Гірська
Борислав (ц. св. Івана)
Борислав (ц. св. Миколи)
Борислав (ц. Покрова)
Брониця (ц. св. Василя)
Брониця (ц. св.арх.Михайла)
Верхні Гаї
Верхній Дорожів (ц. Вознесен.)
Верхній Дорожів (ц. св. Івана)
Верхній Дорожів (ц. Преобр.)
Верхній Дорожів (ц. св. Юрія)
Волоща
Воля Якубова
Вороблевичі
Глинне
Городківка
Грушів (ц. Пр. Богородиці)
Грушів (ц. Прсв. Тройці)
Далява
Добрівляни
Довге
Довге-Гірське (ц. Введення)
Довге-Гірське (ц. св.Миколи)
Долішній Лужок
Дрогобич (ц. Воздвиження)
Дрогобич (ц. св. Параскеви)
Дрогобич (ц. св. Юра)
Жданівка
Зади
Летня (ц. св. Євстахія)
Летня (ц. Різдва Христового)
Літиня
Майдан
Медвежа
Меденичі
Михайлевичі
Модричі
Мокряни
МонастирДережицький
Монастир-Лішнянський
Нагуєвичі
Нижні Гаї
Новошичі
Ортиничі
Підбуж
Підмонастирок
Попелі (горішня церква)
Попелі (долішня церква)
Почаєвичі
Рибник
Рихтичі
Ріпчиці
Селець
Смільна
Снятинка
Солонське
Станиля
Старе Село
Стебник-Солець
Сторона
Ступниця (ц. Покрова)
Ступниця (ц. св. Юрія)
Унятичі
Уріж (ц. Покрова)
Уріж (ц. Прсв. Тройці)
Ясениця-Сільна