Верхнів
Церква Св. Івана Богослова 1925
Церква на карті.   Фото 27. 05. 2018 року, Ефимов Владимир.
Існуючу церковцю зі села Верхнів розпочали зводити 1923 року на земельній ділянці, яку подарував Іван Шарамай. Будівництво проводили майстри з Крилова (тепер село на лівому березі Бугу, в Польщі). Роботи закінчили у 1925 році, тоді ж церкву посвятили. Була філіяльною до парафіяльної церкви в селі Хотячів.

Наприкінці 1950-х років церкву зняли з реєстрації, а за декілька років уночі повністю знищено в інтер'єрі представниками совєтської влади. Після відновлення наново освячена для проведення богослужінь у 1989 році. Тепер церква філіяльна до парафіяльної в селі Поромів. У користуванні громади УПЦ МП.

Розташована в південно західній частині села, на краю цвинтаря. Прямокутна в плані, дводільна(?), має прибудований з заходу вужчий присінок. Також є бічний вхід до нави. Над західною частиною церкви влаштована дзвіниця. Дахи і стіни під новим матеріялом після ремонту в 2006 році.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Іваничівський
район
___

Волинська
область
___

Вид на іконостас з хорів.  Фото ? року, з www.novovolynsk.blagochin.ru
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
З протилежної сторони.  Фото ? року, з www.novovolynsk.blagochin.ru