Гряди (Калусів)
Церква Казанської Ікони Пр. Богородиці 1905
Церква на карті.   Фото 24. 05. 2018 року, Єфимов Владимир.
Хоч село Калусів (історична назва с. Гряди) згадується ще в середині XVI ст., про першу церкву, яка була під титулом Різдва Пр. Богородиці, відомо з 1740 року. Її розібрали і в 1870 році збудували більшу дерев'яну церкву, яку знищив вогонь в липні 1889 року. Деякий час мешканці села не мали власної церкви, тому ходили на богослужіння до святині в селі Низкиничі.

Нову церкву збудували щойно в 1903-1905 роках завдяки тому, що пан виділив дерево на будівництво. Святиня була філіяльною до парафії в Низкиничах, потім -  в Будятичах. На початку 1960-х років церква зачинена і перетворена на склад для збіжжя і запасних частин до техніки. Наприкінці 1980-х років церкву знову повернули громаді УПЦ МП, яка після повного ремонту і посвячення в кінці 1990-го року, проводить тут богослужіння.

Церкву побачите в південній частині села, при дорозі, в оточенні дерев. Приземиста тридільна святиня в єпархіяльному стилі з прибудованою до бабинця ширшою дерев'яною двоярусною дзвіницею. Нава з півночі та півдня має вужчі бічні рамена з окремими входами. Також звертають увагу високі вікна в стінах церкви і масивні ліхтар з маківкою, які вінчають низький наметовий верх нави. Зовні святиня в доглянутому стані. В 2018 році розпочали зовніщній ремонт церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Іваничівський
район
___

Волинська
область
___

Іконостас церкви.  Фото ? року, з www.novovolynsk.blagochin.ru
Вигляд у 1916-1918 роках.  Фото з www.e-bay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Церква на карті.   Фото до 2018 року, з www.novovolynsk.blagochin.ru