Віднів
Церква Різдва Пр. Богородиці 1738
Церква на карті.   Вигляд після останнього ремонту. Фото з www.upc.lviv.ua.
Існуюча церква збудована коштом власника села королевича Якова Людвіга Собєського у 1738 р. на місці, де здавна стояла церква. У 1930-х рр. гонтове покриття дахів замінили цинкованою бляхою. Після другої світової війни добудовано до бабинця з заходу присінок та ошальовано стіни підопасання вертикально дошками. У 1959-1989 рр. зачинена. Зовні повністю відремонтована в кінці 2000-х рр.(?). Пам'ятка архітектури національного значення. Церква в користуванні громади УПЦ КП.

Церква розташовується на південь від села, за потоком Ременівка, на пагорбі. Невелика приземиста дерев`яна тризрубна будівля розмірами 15,8 м. х 7,0 м., зведена з соснового дерева на цегляному фундаменті. Складається з трьох зрубів (нава - ширша), розташованих по осі схід-захід. До вівтаря з півночі та півдня прилягають пізніші ризниці, а до бабинця - присінок. При відновленні церкви на початку 1990-х рр. присінок розбудовано і встановлено на його гребені чотирибічний сліпий ліхтар, завершений маківкою.

Оточує церкву піддашшя, оперте на великі випусти вінців зрубів, перерване в місцях прилягання ризниць і присінку. З північної сторони піддашшя переходить в опасання, під яким на стіні нави знаходиться образ Богородиці у різьбленому обрамленні. Нава вкрита наметовим пірамідальним верхом з одним заломом, завершеним сліпим ліхтарем з маківкою. Бабинець і вівтар вкриті двосхилими дахами.

По останньому ремонті стіни будівлі оббили деревяною вагонкою, дахи перекрили металізованою бляхою. На північ від церкви розташована дерев`яна двоярусна дзвіниця розмірами 3,6 м. х 3,6 м., сучасна церкві. Її нижній ярус зрубний, а верхній стовповий, вкритий пірамідальним наметовим дахом.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.
В. Слободян "Жовківщина. Історико-архітектурні нариси церков. Том 5". Жовква-Львів-Балтимор - 1998.


.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква на поч.1980-х рр.Фото з"Памятники градостраительства и архитектуры УкраинскойССР"
Жовківський
район
___

Львівська
область
___

Вигляд до ремонту.   Фото 10. 10. 2006.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Вид на іконостас.   Фото 28. 08. 2018 р., Алла Лебедєва.