Великі Підліски
Церква Різдва Пр. Богородиці 1800
Церква на карті.  Фото 29. 02. 2008
Про будівництво (існуючої церкви?) свідчить різьблений напис на одвірках церкви (переклад з "Інскрипції на дерев'яних церквах" В.Слободян): "Збудований Святий Храм Цей Року Божого 1759 Місяця Квітня Дня 26 за правління вел. короля Августа Г-го і за дідича князя Михайла Радзивілла за Благословінням Боголюбивого Єпископа Леона Шептицького".

Тризрубна одноверха будівля стоїть на кам`яному фундаменті. До вівтаря святині з півночі прибудована ризниця, а бабинець видовжений за рахунок розбудови у західному напрямі. Вміщає приблизно 100 парафіян. Церква традиційно оточена піддашшям, до неї ведуть два входи - з південної та західної сторони. Іконостас храму різьблений і золочений походить з XVIIIст.

Видно, що святиня недавно відремонтована - нова цинкована бляха і свіжо фарбовані стіни цьому доказ. Попередній зовнішній ремонт був 1995 року. Очевидно, тоді стіни церкви (крім нижнього ярусу) оббили бляхою, але сталося неймовірне: під час останнього ремонту металевий панцир зняли і храму повернули класичний вигляд. На південь від церкви розташована закрита каплиця, а на захід - дуже гарна фігура Пр. Богородиці з малим Ісусом на руках.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.

ЛІТЕРАТУРА: А. Юраш "Шематизм Львівсько-Сокальської єпархії УПЦ КП". - Львів: ПАІС, 2000. - 248 с.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кам'янка-Бузький
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор