Труханів
Церква Св. Миколи 1830
Церква на карті.  Фото 28. 09. 2008
Кажуть, що ця православна церква, якій нібито більше 300 років (мова йде про попередницю існуючої церкви), за Австрії вважалася четвертою за значимістю та площею в Галичині! Збережена сьогодні походить з 1830 року. У 2010 р. владика Юліян (Вороновський) відслужив Архиєрейську Літургію та освятив для греко-католицької громади новозбудований мурований храм Перенесення мощей св. Миколая, який почали зводити ще у 1992 р., причому виключно на пожертви громади, значну частину яких внесли вірні православної громади села.

Невелика дерев`яна церква стоїть у південній частині Труханова, біля дороги, над стрімким берегом потоку. Найперше, варто зауважити, що головна вісь будівлі розвернена у напрямі з північного-сходу головним входом на південний-захід, в сторону дороги. По-друге, відразу за вівтарною частиною проходить стрімкий берег потоку, тому з півночі будівлю зафіксувати практично не можливо. Тризрубна, видовжена будівля поставлена на кам`яний фундамент. У східній стіні вівтаря існують вхідні двері. Церква оточена по периметру піддашшям.

Стіни під ним складаються з фарбованого зрубу, над піддашшям - фарбований гонт. Маленькі віконечка нагадують бійниці. На двох четвериках і двох восьмериках наву завершує шоломовий верх, увінчаний вежею з маківкою. Такої ж форми вежі з маківками влаштовані на гребенях стрімким дахів бабинця та вівтаря. На фронтоні даху бабинця можна побачити зображення св. Миколи - покровителя церкви. На південний-схід від неї розташована дерев`яна триярусна дзвіниця, накрита восьмибічною банею.

Недалеко дзвінниці збудували з каменю, очевидно, каплицю, накриту наметовим верхом. На захід від церкви, біля старого цвинтаря, можна побачити маленьку дерев`яну будівлю, накриту двосхилим дахом, на гребені якого видно хрестик. Мабуть, це - стара каплиця. Вважаю, мені дуже поталанило, що вчасно приїхав до Труханова. Незабаром церква у плані та зовні набуде іншого вигляду. Наву будуть розширювати з обидвох сторін - кам`яний фундамент готовий. Також є фундамент для присінку до південної стіни бабинця. На церковному подвір`ї сохнуть дошки і бруси для стін і даху прибудов.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

Загальний вигляд у 1920-х роках.  Фото з www.nac.gov.pl
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор