Тернавка
Церква Різдва Пр. Богородиці 1858
Церква на карті.   Фото 14.07.2009.
Сільська церква зведена у 1858 р. На прицерковній території поставлений пам`ятний дерев`яний хрест з табличкою: " Пам`ять про відкриття церкви 24.XII.1989р. с.Тарнавка ". Церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташована в центрі села, при дорозі, на рівній ділянці з трьох сторін оточена високими деревами. Будівля приземиста, тризрубна, безверха. До прямокутної в плані нави зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар, до якого з півночі прибудували ризницю, а з заходу - також вужчий бабинець, західний вхід до якого (також є вхід з півдня) підкреслює двосхилий дашок на чотирьох деревяних опорах. Будівлю оточує піддашшя на приставних кронштейнах.

Стіни церкви шальовані вертикально дошками і лиштвами. Маленькі вікна з трьох сторін мають захисне обрамлення. Будівля вкрита двосхилимми дахами, з яких над навою дещо вищий гребінь даху вінчає світловий ліхтар з маківкою. У південно східному кутку прицерковної території знаходиться дерев`яна двоярусна дзвіниця, вкрита пірамідальним наметовим дахом. На другий ярус дзвіниці веде окремий вхід зовні.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор