Великі Загайці
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1705, 1864
Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Парафіяльна дерев'яна церква Воздвиження зведена 1705 року, ким - невідомо. У 1864 році завдяки пожертвам парафіян церква "перебудована". У 1875 році справили новий іконостас. Через 5 років, також коштом парафіян, до церкви прибудована дерев"яна триярусна дзвіниця, дах якої покритий бляхою, а стіни помальовані.

На початку 1890-х років зовні і всередині церква розмальована масляними фарбами. Тепер пам'ятка архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ московського патріархату, яка, ймовірно, з 2010 року розпочала фарбувати верхи, дахи і стіни церкви.

Святиню побачите на пологому схилі посеред села при дорозі. Значно видовжена в плані, на кам'яному фундаменті, тридільна, триверха. З півдня до маленького вівтаря прибудована ризниця. Чітко видно прибудовану у ХІХ ст. частину церкви. Зовні церква виглядає в доброму стані.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Трохи під іншим кутом.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор