Великі Дедеркали
Церква Вознесіння Господнього ХVIII ст.
Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Ця дерев'яна церква в селі Великі Дедеркали "коли і ким побудована, невідомо". Поширена інформація про ХІХ ст. будови не зовсім відповідає стилю церкви. Найбільш ймовірно, що церква постала в першій половині XVIII ст., адже відомо на початку 1740 року церкві надав ерекцію Яків Колонтай, Стольник Мечиславський, і з цього ж року починається з о. Теодора Васильковського перелік священиків, які служили у великодедеркальській церкві.

У 1836 році приписана до парафіяльної церкви в Малих Дедеркалах. На початку 1890-х років дахи церкви вже були під бляхою, а при ній була дерев"яна дзвіниця. Сьогодні церква є пам'яткою архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ МП.

Стоїть на високому пагорбі в оточенні дерев при дорозі на захід від центру села. Церква тризрубна, бабинець, який видовжений розбудовою, і нава однакові по ширині, зруб вівтаря дещо вужчий, до нього прибудовані ризниці. До західного фасаду церкви прилягає присінок. Бічний вхід є з півночі до бабинця. Над бабинцем надбудована маленька дерев'яна дзвіниця. Вікна в стінах церкви замінені пластиковими.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З другого боку.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор