Темногайці
Церква Св. Арх. Михайла 1865
Церква на карті.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Попередня до сучасної церква з дерева постала в цьому селі, ймовірно, в першій половині XVIII ст, адже відомо, що першим священиком з 1745 року в сільській церкві служив о. Симеон Вараксієвич, а копії метричних книг зберігалися з 1742 року. Збережена сьогодні темногаєцька дерев'яна церква разом із дзвіницею зведена коштом місцевих парафіян у 1865 році за служіння о. Івана Перхоровича.

Була парафіяльною. На початку 1890-х років вже потребувала заміни підвалин. Також відомо, що місцевий пан лютеранського віросповідання Максиміліян Краугінг пожертвував одну тисячу рублів на "прикрашання церкви", за що був похований на прицерковному цвинтарі(?) з дозволу Волинського Архієпископа Тихона. Церква є пам'яткою архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ МП.

Церква стоїть на підвищенні при дорозі на схід від центральної частини села. Складається з трьох зрубів, з який нава ледь ширша, традиційні прибудови з обидвох сторін до вівтаря ризниці, з заходу до бабинця - майже рівноширока дерев'яна невисока дзвіниця. Ймовірно, для освітлення хорів зробили в південній стіні бабинця ще одне вікно. Наву на світловому восьмерику завершує баня, покриття якої, як і маківку, пофарбували в золотистий колір. Також свіжофарбованими є всі дахи і зовнішні стіни церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид з дороги.   Фото 9. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Шумський
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор