Сировари
Церква Різдва Пр. Богородиці 1770
Церква на карті.   Фото 7.07.2012 р.
Первісно деревяна церква стояла в селі Яцківці з 1770 або з 1790 року. Ймовірно, в 1888 р. будівлю перезели до с. Сировари і зібрали на місці попередньої церкви. Існуючу в 1960 р. тодішня влада закрила і вирішила перетворити в музей. Офіційно церкву передали греко-католикам в 1987 році, які в кінці цього ж року відновили Служби Божі.

В 1996 р. парафіяни вирішили розширити корисну площу старого храму. Очевидно, в той час не було дерева, адже бабинець видовжили великою прибудовою з білої цегли, а до північної стіни вівтаря прибудували з такого ж матеріалу чималих розмірів ризницю. Ось так тризрубну одноверху будівлю перетворили на хтозна-що.

Найцікавіший елемент церкви, на мою думку, це - п'ять круглих вікон з кожній стіні бабинця, які формою утворюють хрест. Подібне вирішення можна побачити на деревяній церкві в Поморянах. Дзвіниця біля храму також цегляна, стінового типу, на три арки. Збудована у 1990 на місці старої, знищеної під час Другої світової війни.

ЛІТЕРАТУРА: "Зборівщина: історія і сьогодення: Історико-краєзнавчий нарис", укл. М. Б. Бігус. - Тернопіль: Воля, 2008 - 480 ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Зборівський
район
___

Тернопільська
область
___

Інтер'єр. З "Тернопільсько-Зборівська архиєпархія УГКЦ. Парафії,монастирі,храми. Шематизм"
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор