Сухостав
Церква Різдва Пр. Богородиці XVII ст., 1888
Церква на карті.   Фото 1. 12. 2017, Ігор Пунда.
За одними даними збережена сухоставська дерев'яна церква збудована у 1888 році. За іншими даними, церкву перевезли до Сухоставу з Буковини у 1644 році(?) і посвятили на Різдва Пр. Богородиці. Цю версію підтверджує переказ, ніби метеріал розібраної церкви (XVIII чи XVII ст.) сплавили Дністром десь з Карпат, перевезли до Сухоставу, де наново зібрали (чи не 1888 року?).

Цілком ймовірно, що в 1888 році церкву перебудували, або ж ця дата помилкова. Святиня закрита совєтською владою у 1962 році, незабаром перетворена на музей. Знову відкрита у 1988 році, в наступні два роки церкву відремонтували. У 2007 році верх нави перекрили новою бляхою. Церква в користуванні православної громади київського патріархату, до пам"яток архітектури не належить.

Розташована в центральній частині Сухоставу, за 130 метрів на схід від мурованого в 1990-х роках храму. Церква тризрубна, восьмибічну наву завершує широка баня, хори розбудовані в західному напрямку, до вівтаря по осі церкви добудована захристія, біля якої збереглися старі кам'яні хрести. Церкву оточує піддашшя, стіни під опасанням оббиті дерев'яною вагонкою. Чим оббиті стіни над опасанням з фото важко зрозуміти. Дзвіниця мурована, стінного типу, триаркова, на три дзвони, зведена 1989 року, стоїть з заходу від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Гусятинський
район
___

Тернопільська
область
___

Ремонт церкви.  Фото 29. 09. 2007 р., Андрій Мельничук.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор