Кременець
Церква Воздвиження Чесного Хреста 1889
Вид на іконостас. Фото 2009 р. з www.cerkva.te.ua.
У мальовничому містечку Кременець про дерев'яну церкву вперше відомо в 1633 році - її допомогло збудувати місцеве православне братство. За іншими даними це сталося після 1636 року. Церква спалена татарами в 1672 році. У 1684 році відбудована на новому місці, навпроти Богоявленського монастиря. У XVIII ст. була в користуванні уніатів.

Замість старої у 1887-1889 рр. за сприяння о. Флора Митецького була зведена нова дерев"яна церква, яка дивом уціліла під час великої пожежі в 1942 р. Після другої світової війни будівля була пошкоджена, а в 1958 р. її офіційно зачинили. В 1991 р. церкву передали православній громаді, яка відновила богослужіння. В 2009 р. урочисто відзначили 120-ліття з часу освячення храму.

Церква розташована при головній дорозі. Збудована в єпархіяльному стилі. Тридільна одноверха з широкою дерев'яною дзвіницею при західній стіні бабинця. У формах святині переважають завершення з гострими закінченнями. До церкви ведуть три входи. Вікна в стінах замінили пластиковими. Стіни церкви до рівня даху прикрашають пілястри. Біля церкви ще існують старі кам'яні хрести.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Кременецький
район
___

Тернопільська
область
___

Церква на карті.   Фото 8. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
З іншої сторони.  Фото 28. 04. 2012 р., Роман Бречко.
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Ремонт. Фото, ймовірно, з ХХ ст., з www.kresy.pl