Борщівка
Церква Різдва Пр. Богородиці 1894
Церква на карті.   Фото 1. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Попередня до збереженої дерев'яна церква зведена коштом парафіян у 1749 році (за іншими даними - у 1753 році).  Ремонтована у 1872 році. Дзвіниця була окремо стояча. Церква знищена пожежею в кінці ХІХ ст. Громада відразу розпочала будівництво нової більшої церкви з дерева, яке закінчили у 1894 році. Частину врятованого зі старої церкви релігійного вистрою перенесли до новозбудованої святині.

Не відомо чи церква була чинною в совєтський період. Після будівництва і освячення у 2004 році нової мурованої святині, з того часу стара стоїть покинута. Була в користуванні православної громади київського патріархату. За неофіційною інформацією парафіяни мають намір її розібрати, хоча церква є пам'яткою архітектури місцевого значення.

Церкву побачите в самому центрі Борщівки, близько з півдня від нового мурованого храму, на невисокому схилі. Дуже довга на кам'яному фундаменті тридільна одноверха церква, зовнішній вигляд якої свідчить, що нікому не потрібна. Має типові риси єпархіяльного стилю: прибудована до бабинця ширша дерев'яна дзвіниця, бічні входи до нави, великі вікна, чотири вежі на кутах даху нави... До вівтаря з обидвох сторін прилягають ризниці. На причілках майже всіх дахів а також на стінах останнього ярусу дзвіниці збереглися зображення на релігійну тему.

В Борщівці на старому цвинтарі стоїть дерев'яна цвинтарна каплиця, ймовірно, з XIX ст.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
З іншого ракурсу. Фото 1. 04. 2017 р., Ігор Пунда.
Лановецький
район
___

Тернопільська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор