Сухий Потік
Церква Св. Арх. Михайла 1889
Церква на карті.  Фото 15. 08. 2011
У 1684 р. парафія отримала привілей. Попередня дерев'яна церква була збудована у першій половині XVIII ст. Іконостас для неї, частково збережений в існуючій церкві, малював Марко Домажирський-Шестакович в 1730-1731 рр. На місці старої у 1889 р. (деякі джерела подають 1893 р.) майстер Лука Снігур з села Погара збудував існуючу сьогодні дерев'яну церкву. У 1960-1989 рр. була зачиненою.

Святиня стоїть на східній околиці села, на схилі, біля цвинтара.Тризрубна триверха будівля бойківського типу, орієнтована вівтарем на північний схід. До речі, вівтарна частина до піддашя, яке оточує церкву, квадратова у плані, над ним - п'ятибічна. На ширину бабинця прибудований вузький присінок. Прибудована захристія відсутня. Стіни до рівня даху вертикально шальовані дошками.

Церкву завершують три багатозаломні верхи (над навою верх на один залом більше), накриті маленькими баньками з ліхтарями та маківками. Стіни верхів ще на поч. 1990-х рр. оббили бляхою яку, очевидно, потім не раз малювали (сьогодні через облізлу фарбу святиня втратила привабливий вигляд зовні). На північний захід від церкви розташувалася дерев'яна квадратова у плані триярусна дзвіниця, накрита восьмибічною банею з ліхтарем.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Сколівський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор