Соколівка
Церква Св. Миколи 1924
Церква на карті.   Фото 22. 07. 2016, Андрій Сенько.
Церква зведена у 1924 р. за проектом архітектора Олександра Лушпинського, очевидно, на місці попередньої церкви. Існуюча церква у користуванні громади УГКЦ.

Розташовується на невеликому схилі, біля дороги до Рогатина. Її вівтар гранчастої форми, до якого симетрично прибудовані ризниці, орієнтований на південний схід. До вівтаря по осі у північно західному напрямі прилягає рівноширока квадратова в плані нава з прямокутними боковими рамена по обидві сторони і бабинець, до кутів якого прибудовані рівновисокі восьмибічні вежі. Піддашшя, що оточує церкву, біля стін бабинця переходить в опасання.

Стіни під ним з відкритого брусу, над опасанням - були суцільно оббиті бляхою. У 2011-2012 рр.(?) під час ремонту церкви її верх і дахи перекрили блискучою бляхою, стіни над опасанням і восьмерика оббили фальшбрусом. Середхрестя нави на четверику завершує світловий восьмерик, вкритий наметовим верхом з ліхтарем та маківкою. Маківки на ліхтарях також вінчають пірамідальні верхи на кутових вежах і гребінь багатосхилого даху вівтаря. Дерев`яна триярусна дзвіниця, вкрита наметовим пірамідальним дахом, розташована на північний схід від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Вид на іконостас.  Фото з "Шематизм Стрийської єпархії УГКЦ", Стрий-Дрогобич, 2011р.
Жидачівський
район
___

Львівська
область
___

Під час ремонту.  Фото 30. 08. 2011, Vlad_G з www.panoramio.com.
До останнього ремонту.   Фото 21. 03. 2008.
Вид з заходу у квітні 1944 року.  Фото з www.ebay.de
...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор