Садковичі
Церква Покрови Пр. Богородиці 1909
Церква на карті.  Фото 4. 09. 2008
Дерев`яну церкву білого кольору не зауважити не можливо - вона стоїть біля дороги. Найраніше дерев`яний храм у селі згадується у документах кінця XVIII ст. На його місці у 1909 році збудували існуючу церкву, якій наступного року виповниться перших сто років. Стояла зачиненою з 1962 по 1989 рік.

На початку 1990-х рр., стіни церкви були покриті деревом, дзвінниця була також дерев`яна, іншої форми, подвір`я навколо святині оточене дерев`яним парканом. Сьогодні храм, на жаль, покритий пластиковою вагонкою. Будівля тризрубна, хрестова у плані, має прибудовану ризницю до північної стіни вівтаря, а присінок із заходу до бабинця.

Крім головного існує боковий вхід з півдня у наву. Її високий, світловий восьмерик накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. Замість старої дерев`яної дзвіниці поставили нову, муровану. На південь від храму розташована фігура Пр. Богородиці, накрита приплюсненою банею з ліхтариком.

ЛІТЕРАТУРА: В. Слободян "Церкви України. Перемиська єпархія". Львів-1998. - 864 с.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Самбірський
район
___

Львівська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор