Золотолин
Церква Св. Дмитра 1877
Церква на карті.   Фото 23. 05. 2018 р., Сергій Трохимець.
Дерев'яна церква в Золотині збудована в 1877 році за служіння священника Івана Федорова-Новоселецького. Постала на місці попередньої дерев'яної церкви знищеної під час пожежі 1837 року. Є пам'яткою архітектури місцевого значення. Церква в користуванні громади УПЦ МП.

Церкву побачите в південній частині Золотолина, біля цвинтаря, недалеко на захід від головної дороги. Вівтар церкви орієнтований до північного сходу. Компактних розмірів хрещата в плані одноверха святиня з прибудовами до вівтаря і традиційною дерев'яною дзвіницею на західному фасаді бабинця.

Зовні церква не була ремонтована, але між 2014 і 2018 роками її стіни наново пофарбували. Частину вікон раніше замінили пластиковими. Особливістю церкви можна рахувати форму даху і завершення дзвіниці а також восьмерика нави - плавні криві лінії сприймаються дещо незвично серед типових прямих гранчастих форм на подібних дерев'яних церквах.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Костопільський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор
Попередній вигляд.  Фото 8. 11. 2014 р., з www.sarny.church.ua