Тучин
Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Церква Преображення в Тучині постала ще в 1730 році. Відремонтована в другій половині ХІХ ст. Переказують, що церква була постійно чинною весь період відколи існує. В користуванні православної громади МП. Разом із дзвіницею включені до переліку пам'яток архітектури національного значення.

Розташовується на південь від центральної частини Тучина і церкви св. Параскеви, поблизу будинку культури. Вівтарем орієнтована до південного сходу. До вівтаря з обидвох сторін прибудовані маленькі ризниці. Також з півночі та півдня є бічні входи до нави. З заходу до бабинця прибудований вужчий присінок.

Кожен з трьох зрубів церкви завершують світлові восьмерики, вкриті маленькими банями, які вінчають більші ліхтарі з маківками (середня маківка у 2013 р.(?) була покрита блискучою жовтого кольору бляхою).

У стінах бабинця, нави і всіх восьмериків є вікна досить цікавої форми. Також досить незвично виглядає дашок, який опоясує стіни церкви (крім західної сторони). Святиня має виразні модернові форми, їй справді пощастило, адже не була перебудована в "єпархіяльному стилі". Дерев'яна двоярусна дзвіниця стоїть з півдня від церкви.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Тучин
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Преображення Господнього 1730
Фото 18. 01. 2020 року, Сергій Трохимець.
Верхній ярус іконостасу. Фото 7. 10. 2013 року, з www.parafia.org.ua.
З такої сторони. Фото 18. 01. 2020 року, Сергій Трохимець.