Потрібні авторські оригінальні фото церкви. Надсилати тут !

Попередня до сучасної також дерев'яна церква під назвою св. Параскеви зведена ще в 1710 році. Наприкінці ХІХ ст. знищена пожежею. Збережена сьогодні Свято-Параскевська церква в Тучині збудована 1900 року на місці давнішої. До Першої світової війни церкву описували, як мало вмістиму.

Ймовірно, до початку Другої світової війни її розбудували. Совєтська влада закрила церкву в 1959 році. Щойно у 1991 році після відновлення в ній знову почали проводити богослужіння. В користуванні православної громади київського патріархату. Ймовірно, до пам'яток архітектури не належить.

Ця церква стоїть на підвищенні при дорозі в центральній частині села, біля школи-інтернату. Святиня тридільна, одноверха, її акцентом є великий світловий восьмерик нави, вкритий низькою банею. Дзвіниця дерев'яна триярусна невисока, прилягає з заходу до бабинця.

По осі церкви до дзвіниці ще прибудований присінок. Над входом до нави з півдня зробили відкритий ганок. Деякій особливості церкві надають вікна стрільчатої форми. Дах дзвіниці і верх нави перекрили блискучою бляхою жовтого кольору. Ще можна зауважити, що на стінах восьмерика нави, де нема вікон, розмістили картини з зображеннями на релігійну тему.

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
Тучин
© 2007  "Дерев'яні Церкви Західної України"
Церква Св. Параскеви
1900
Фото 18. 01. 2020 року, Сергій Трохимець.
Інший ракурс. Фото 18. 01. 2020 року, Сергій Трохимець.