Серники
Церква Св. Дмитра 1821
Церква на карті.   Фото 29. 10. 2015, Сергій Трохимець.
Ймовірно, попередня дерев'яна церква походила з середини XVIII ст, адже на збереженій дерев'яній дзвіниці є дата "1770". За іншими даними, церква була зведена ще у XV ст. і згоріла 1820 року. Замість неї у 1821 році (дата на надпоріжнику вхідних дверей до церкви) завдяки пожертвам власників села князів Пінських і парафіян зведена нова дерев'яна церква, яка існує сьогодні. Була парафіяльною.

Конструкція будівлі виключно з застосуванням дерев'яних елементів. Церква весь час була чинною. Не раз ремонтована. Єдина в Зарічненському районі пам'ятка архітектури національного значення. В користуванні громади УПЦ Московського Патріархату.

Церкву побачите в центральній частині Серник, біля жіночого монастиря Волинської ікони Пресвятої Богородиці. Це - монументальна тризрубна триверха святиня, до гранчастого вівтаря якої з півночі прибудували ризницю. Нава в плані не квадратова, а восьмибічна. До церкви ведуть два входи - з заходу і з півдня. Дерев'яна триярусна окремостояча дзвіниця розташована з південного заходу від церкви. На прицерковній території є поховання (ймовірно, священиків).

Скопіюй посилання на сторінку і постав на сайт, блог або в соціальні мережі.
.........................................................................................................................................................................................................................................................
Церква і дзвіниця.  Фото 29. 10. 2015, Сергій Трохимець.
Зарічненський
район
___

Рівненська
область
___

...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
© 2007-2018  Дерев'яні Церкви Західної України  |  Громик Віктор